Strefa Saun

Sauna Fińska

masaże zielona góra

Poznaj z nami kulturę saunowania

Strefa saun Etna SPA w Zielonej Górze, to miejsce, w którym przede wszystkim edukujemy na czym polega kultura saunowania. Na naszych mediach społecznościowych przypominamy co czwartek o tym, jak ważne jest zachowanie zasad poprawnego saunowania, w celu zwiększenia komfortu naszych klientów. Jesteśmy saunarium, w którym znajduje się sauna sucha, łaźnia parowa oraz sauna infrared. Ponadto prowadzimy rytuały saunowe na miejscu i w plenerze nad zielonogórskim zalewem świdnickim.

Sauna Fińska
Relaks w strefie saun

Sauna Fińska

Sauna Fińska, inaczej nazywana sauną suchą, to miejsce, w którym odprężysz się po ciężkim dniu, zregenerujesz po mocnym treningu i nabierzesz odporności. Wnętrze pachnie przyjemnie drewnem, z którego jest stworzona sauna. Temperatura na saunie suchej utrzymuje się w okolicach 70-90 stopni Celsjusza, a para, uwalniająca się podczas polewania kamieni umieszczonych w piecu wodą, zwiększa wilgotność powietrza. Ławki, umieszczone są na różnych wysokościach, im wyżej – tym cieplej.

Łaźnia parowa

Łaźnia parowa, nazywana również rzymską, to pomieszczenie wyłożone mozaiką, zarówno na ścianach, jak i ławach. Doprowadzone do środka kanały sprawiają, że osiąga się tam wilgotność na poziomie 100%. Temperatura w porównaniu do sauny suchej jest zdecydowanie niższa, przy tak wysokiej wilgotności utrzymuje się w granicach 40-60 stopni Celsjusza.

Sauna infrared

Sauna infrared, czyli sauna na podczerwień, popularna w ostatnich czasach forma saunowania, polegająca na zastosowaniu lampy wytwarzającej promienie IR (tzw. daleko podczerwień), przenikających w głąb skóry. W saunie infrared podgrzaniu nie występuje w powietrzu, a jedynie ludzkie ciało. Jest to opcja dla osób, które preferują niższą temperaturę. W Etna SPA dostępna jest na wyłączność, co jest dyskretna dla osób, które krępują korzystanie z sauny publicznej. W ciągu 30 minut w saunie infrared można stracić do 900 kalorii.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!